< < < < < Kurumsal Eğitim Organizasyonu
GK University - шаблон joomla Создание сайтов

Kurumsal Eğitim Organizasyonları

Kurumsal Eğitim Organizasyonu

"Hayat Boyu Öğrenme" anlayışının etkisiyle  ‘’Bilgi’’ nin kazandığı anlam gün geçtikçe artmaktadır. Değişim ve yenilenme adına bilginin sürekliliğini sağlamak artık bir zorunluluk sayılır. Bu nedenle paylaşılmayan ve uygulanmayan bilginin anlamı olmayacaktır. Ancak bilgi konusundaki en büyük sorun bilginin geçerliliği, gerçek ve doğru bilginin aktarılması sorunudur. Doğru kaynaktan alınan ve doğru bir yöntemle aktarılan bilgi, değişim ve gelişimin temel anahtarıdır.İletişim kurabilme ve takım olabilme yetisine sahip eğitimli personel ihtiyacı ve mevcut personelin kişisel becerilerine katkı sunan kaliteli eğitim ihtiyacı giderek artmaktadır.

Dünyanın giderek küçüldüğü, iletişim kanallarının hızla geliştiği günümüz bilgi toplumunda, yeni bilgiler edinmek ve bu uzun yarışta geri kalmamayı başarmak için Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri, hedefe ulaşmada en önemli araç haline gelmiştir. Bu sıkı yarışta, değişimi ve gelişimi eş zamanlı gerçekleştirebilen, yenilikleri takip eden, bireysel ve kurumsal gelişimin ilerlemenin öncelikli anahtarı olduğunun bilincinde olanlar, daima bir adım öne geçmektedirler. Artık bireye yapılan yatırım geleceğe ve başarıya yapılan yatırım anlamına gelmektedir.

“Sürekli öğrenerek gelişme” ilkesiyle kurumunuzun ve çalışanlarınızın ihtiyaç duydukları konularda gereksinim duydukları bilgilere, tam zamanında, istenilen şartlarda, istenilen yerlerde ulaşmalarını sağlamak kurumsal gelişimin anahtarıdır. Pozitif Gelişim Seferberliği, içeriği eğitimci Bilal ZEMİN tarafından hazırlanmış olan özgün bir gelişim ve kişisel başarı programıdır. Tüm eğitim içerikleri, kendini geliştirmek isteyen daha ılımlı, olumlu ve keyifli bir yaşam arzusunda olanları ilgilendirmektedir. Sunulan her düşünce “Yapabildiğini söyle, söylediğini yap.” Felsefesinin bir ürünüdür. Bugüne değin, bireysel ve kurumsal gelişim organizasyonları yoluyla önemli sayıda bir kitleye ulaşan pozitif gelişim eğitimlerinden, bu önemli toplum hizmetinden siz de faydalanabilirsiniz. (Referanslar için lütfen irtibata geçiniz.)

Eğitimler; Kurumsal / Kurum İçi Eğitimler, Bireysel / Genel katılıma açık seminerler ve kurslar şeklinde organize edilmektedir. Pozitif gelişim eğitimleri talep üzerine tertiplenen, öncelikli hedefi katkı sunmak, destek vermek olan, ticari kaygılardan arınık organizasyonlardır. Mesleğiniz ne olursa olsun, koşullarınız ne olursa olsun yaşama herhangi bir katkı sunarak, başka yaşamlara esenlikler katarak ve en önemlisi birilerine daha rahat nefes aldırarak kendi seferberliğinizin kahramanı olmanız mümkün. Memnuniyet taahhüdü bulunan Pozitif gelişim eğitimlerinden faydalanabilmeniz için bazı öneriler:

—    Kurumsal gelişim organizasyonları, Kurum amirlerinin ve çalışanlarının talebi üzerine tertiplenmektedir. Talebin ardından kurumun kalite birimi veya eğitim birimiyle işbirliğine gidilerek, tüm çalışanların katılımının sağlanabileceği uygun gün ve saatler ve içerik belirlenmektedir. Bir kurum çalışanıysanız, pozitif gelişim eğitimlerini kurumunuzun ilgili birimlerine tavsiye edebilirsiniz.
—    Eğitim kurumları da kültürel amaçlı öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin geniş katılımıyla, benzeri organizasyonlar tertipleyebilmektedirler. Dershanelerde veya herhangi bir eğitim kurumunda öğretmen, öğrenci ya da veliyseniz, okulunuza pozitif gelişim eğitimlerini önerebilirsiniz.
—    Dernek, cemiyet, oda, birlik ve benzeri sivil toplum kuruluşları, üyelerine ve topluma açık bir kültür hizmeti sunmak amacıyla etkinlikler düzenleyebilmektedirler.
—    Herhangi bir sivil toplum kuruluşu üyesiyseniz, pozitif gelişim seminerlerinin düzenlenmesine ön ayak olabilirsiniz.

Pozitif Gelişim Seferberliğinde;  üretilen etkili çözümler, sunulan kaliteli eğitim programları, izleme-değerlendirme hizmetleri ve profesyonellik anlayışıyla tanıştıktan sonra dünyaya daha farklı gözlerle bakıyor olacaksınız. Her şeyden önce takım bilinci oluşturacak, ekipçe kendinizi önemli hissedecek ve yaptığınız işin önemini daha iyi kavrayacaksınız.
Kişisel gelişim, kurumsal gelişimi destekler ve kurumun gücünü artırır. Etkili İletişimi geliştirme eğitimleri, bireylerin kendilerini tanımalarını, sahip oldukları becerileri keşfetmelerini ve iletişim etkinliklerini geliştirmelerini amaçlar.

Edilgen değil, etken olanların, hayata daha güçlü bakmayı başaranların buluşma noktasında buluşmak dileğiyle.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.